HAKKIMIZDA

1996 yılında bir aile şirketi olarak kurulan ALTEKS, bugün iplikten örme kumaş ve boya apreye kadar entegre bir organizasyona sahiptir. Kurulduğu ilk gündenberi kalite ilkelerinden taviz vermeyen ALTEKS,  600,000 kg kumaş üretim kapasitesiyle, ham ve boyalı, tüp ve açıken her türlü örme kumaşları yüksek kalite standartları ve etik değerlerle sunmaktadır. ALTEKS, müşteri odaklı organizasyonu ile üretiminin yarısından fazlasını doğrudan dün yapazarlarına ihraç etmektedir.

ALTEKS’in iplik, örme kumaş, boyahane, baskı ve apre bölümlerinde çalışan 320 kişilik dinamik kadrosu vardır. Çalışanlarımız, ALTEKS ailesine katıldıktan sonra üretimde kaliteye odaklanmıştır. Çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve sosyal çevresiyle başarılı bir şirket kimliği oluşturmayı başaran ALTEKS, kurulduğu 1996 yılından bu yana emin adımlarla büyümüştür.

  • 2005 yılında aylık 660,000 kg kapasiteli, 73 adet yuvarlak örgü makinasını içeren örgü işletmesi kurulmuştur.
  • 2007 yılında aylık 360,000 kg open end iplik üretim kapasitesine sahip ALKAPLAR İPLİK faaliyete geçmiştir.
  • 2010 yılında ihracatağını genişletmek amacıyla Bükreş'te yurt dışı satış ofisi ALTEKS TRICOT açılmıştır.
  • 2013 yılında toplam 15.200 iğ ve aylık 300.000 kg iplik üretim kapasitesine sahip olanALKAPLAR İPLİK PENYE KOMPAKT TESİSİ kurulmuştur.
  • 2016 yılında DAMA ALKAPLAR ÖRME KUMAŞ SAN. VE TİC. LTD ŞTİ. kurulmuştur ve ALTEKS bünyesindeki örgü işletmesi faaliyetlerine bu şirket ile devam etmiştir.
  • 2019 yılında kendi enerji ihtiyacını karşılamak üzere 600 KW ve 2000 KW büyüklüğünde çatı uygulamalı Güneş Enerji Santrali kurulumu için projelendirme çalışması yapılmıştır.

2011 yılında ALTEKS, tekstil sektörü haricinde enerji sektörüne de yatırım hedefleyerek 6 adet Hidroelektrik Santrali Projesi planlamıştır.

Zorlu rekabet şartlarına uyum sağlayacak şekilde gelişmeleri yakından takipeden ALTEKS, sektöründe önde gelen isimlerden olmayı başarmıştır.


Yazdır   e-Posta

Related Articles