KİMYA LABORATUVARIMIZ

Kimya Laboratuarımız, müşterilerimizin talep ettiği  tüm renk çalışmalarını, maksimum hassasiyetle, minimum  sürede müşteriye sunmaktadır. Teknolojik alt yapıya çok önem veren firmamızda en son model olan  X-RITE Color eye Spectrophotometer  renk ölçüm sistemi ile renk değerlendirmesi yapılmaktadır.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kimya laboratuarımızda otomatik  boya pipetleme sistemi olan TECHNORAMA kullanılmaktadır. Böylece laboratuarımız renk çalişmalarında iş verimliliğini artırarak en iyi sonuca en kısa sürede ulaşmaktadır.

Ayrıca BENEKS marka numune yıkama makinası ile laboratuar renk çalışmalarında  tomasyonu sağlamış, yıkama aşamasını da  standart hale getirmiştir.

Renk çalişmaları, karanlık odada ( ATAÇ marka ) ışık kabinininde incelenerek değerlendirme yapılmaktadır.

 Firmamızın yenilikçi politikası gereği, katıldığımız fuarlarda sergilemek ve müşterilerimize sunmak için  her yıl  kumaş kartela koleksiyonu hazırlanmaktadır.

Ayrıca partiler arası renk tekrarlanabilirliğini kontrol altında tutmak amacıyla işletmemizde üretilen tüm partilerin kumaş numuneleri ve boya reçeteleri arşivlenerek 2 yıl süresince saklanır.


Yazdır   e-Posta

Related Articles